Boniek rozwój, Lato burak

Aktualizacja: Zbigniew Boniek został nowym prezesem PZPN. Otrzymał 61 głosów ze 118 możliwych. Czy ten wybór wyjdzie na korzyść polskiej piłce?

wojciech bochnak26 października poznamy nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, a swój głos w tych wyborach odda wójt Gminy Kondratowice. Wojciech Bochnak uczestniczył w spotkaniu z dwójką kandydatów: Zbigniewem Bońkiem i Romanem Koseckim. Na łamach „Gazety Strzelińskiej” mówi na kogo zagłosuje oraz uzasadnia swój wybór.

Na początku wójt Kondratowic wyjaśnił, jak będzie przebiegać samo głosowanie. – Wszystkich delegatów jest 116 odpowiednio podzielonych. 60 delegatów to wojewódzkie związki, 50 delegatów to Ekstraklasa i I liga, a pozostali to rada trenerów i sędziowie – mówił Bochnak. Dla Bochnaka Zbigniew Boniek jest oczywistym kandydatem na to stanowisko szef aPZPN. Wójt Kondratowic mówił, że w poprzednich wyborach również głosował na Bońka, ale wtedy ten zdobył zaledwie 16 głosów. – Teraz również zagłosuję na Bońka, bo gwarantuje on pewną stabilność sponsorską w PZPN. Zmarnowaliśmy cztery lata, gdy poprzez Euro była wielka koniunktura na piłkę nożną i mogliśmy zbudować coś wielkiego dla polskiej piłki, a to się nie udało. Sponsorzy nie chcą przychodzić do piłki, bo z piłką kojarzyły się takie osoby jak Lato i Kręcina – mówił Bochnak. Wójt zwrócił uwagę na dobre relacje Bońka z szefem UEFA Michaelem Platinim, które też mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój polskiej piłki. – Zbigniew Boniek zapewnia też pewien poziom intelektualny w przeciwieństwie do jego poprzednika. Ja osobiście uważam, że Lato to człowiek burak. Był dobrym piłkarzem, ale kompletnie się nie nadawał do kierowanie PZPN-em – dodał Bochnak. Wójt powiedział, że w momencie, kiedy Boniek zostanie prezesem, jest szansa, aby wiceprezesem został Andrzej Padewski, który obecnie jest prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Głos na Bońka będzie głosem przeciwko PO?

Roman Kosecki jest obecnie posłem Platformy Obywatelskiej, a mimo to Bochnak zdecydował się głosować na Bońka. – Moim zdaniem Kosecki chce zostać prezesem za wszelką cenę i na moje pytanie kogo powoła do struktur związkowych odpowiedział, że nie chce mówić o personaliach. Dla mnie zapala się więc światełko, że nie wyklucza dogadania się ze wszystkimi, a ja nie widzę już w PZPN-ie takich ludzi jak Kręcina – dodał Bochniak. Wójt dodał, że Kosecki jest dla niego dopiero kandydatem drugiego wyboru. To, że wójt nie zagłosuje na kolegę z partii argumentuje tym, że stawia na merytorykę, a to, że Roman Kosecki jest z PO nie ma dla Bochnaka większego znaczenia.

Komentarze   

 
+9 #8 CRX 2012-11-16 10:55
Panie Bochnak,proszę wziąć lusterko i dobrze przypaczyć się . Tak powoli staje staje się Pan podobny do Grzegorza Laty. Poza tym ,formułuwanie okreslenia "burak", nie licuje z piastowanym urzędem i świadczy o niskim zasobie słownictwa.
Cytować
 
 
+8 #7 Despota 2012-11-02 18:49
Ten guwniarz to rzotkiewa
Cytować
 
 
+14 #6 Rozważny 2012-11-01 01:52
Oj, Wojtku, Wojtku, brak Ci chłopaku kultury, jak można mówić publicznie, że ktoś jest burak?
Tylko taki burak jak Ty może tak mówić. Jednak jesteś bardzo prostym człowiekiem... niestety.
Cytować
 
 
+15 #5 obserwator 2012-10-30 07:51
Panie wójcie ale pan wyskoczył z tym burakiem
trochę nie przystoi jaki by ten Lato nie był
Cytować
 
 
+15 #4 edi 2012-10-27 15:57
Z tym burakiem to wyskoczył "jak Wojtek z Kondratowic"
Cytować
 
 
+24 #3 ewa 2012-10-26 20:29
Zastanawiam się jak człowiek może o drugim powiedzieć burak? Chyba że sam jest burakiem. Brakuje mu widać klasy...
Cytować
 
 
0 #2 mk 2012-10-26 18:02
Poprawiłem. Czasem zdarzają się po prostu pomyłki, nie trzeba od razu ciskać gromów nierzetelności. Tak czy tak, dziękuję za zwrócenie uwagi.
Cytować
 
 
+11 #1 Rabuś 2012-10-26 12:51
"19 września poznamy nowego prezesa..." Czy napewno 19 września? Co za nierzetelność dziennikarska !
Cytować
 

Dodaj komentarz

Zamieszczane komentarze to prywatne opinie gości strony strzelinska.pl. Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsza jedynka

Galerie zdjęć

Roztańczony powiat strzeliński, galeria zdjęć

Roztańczony powiat...

Ponad 140 par z 46 klubów tanecznych w całej Polsce rywalizowało...

Studniówka Technikum

Studniówka Technikum

Ze szkół średnich w powiecie strzelińskim jako ostatni na studniówce...

Mikołaj w Cierpicach

Mikołaj w Cierpicach

W sobotę, 26 stycznie Mikołaj zawitał do Cierpic w gminie Przeworno. Więcej...